Valgma esimesed ridakülapäevad

13-14. juulil toimusid esimesed Valgma ridakülapäevad ja hoolimata õues valitsevast põrgukuumusest olid nii külaelanikud kui külalised üritusega väga rahul.

Külapäevadel oli võimalik külastada Uuesauna käsitöötalu, Pinsi pop-up kohvikut, Uue-Kulli ajaloo- ja filmitalu, Tõnsu kila-kola laata, Hindreku peomajas olevat Kristel Kirilovi käsitöönäitust, Hindreku talu kodukohvikut ja Valgma spordibaari, Möldre garaaź-kohvikut, Uustalu koduõlu telki ja Treiali kodukohvikut. Lisaks väljakuulutatud avatud taludele, liitus 14. juulil veel Kõrtsi talu, kes pakkus külalistele oma köögis valmistatud hõrgutisi.

Reedel avati pidulikult Valgma külaplatsi arendus, kus Paide Linnavalitsus kinkis külale Paide lipu, mis sümboliseerib Valgma küla kuulumist Paide linna koosseisu ning andis üle mänguväljaku kasutusloa ja katusealuse kasutusteatise. Valgma Külaselts tänas tänukirjaga kõiki vabatahtlike, kes nii talgute korras külaplasti korrastasid kui ka katusealuse ehitamisel nõu ja jõuga aitasid. Õhtu jätkus puhkpillimuusika ja tantsuga.

Laupäeval toimus üle küla erinevaid üritusi – avati näitus, kuulati loengut, vaadati vanu filme, nauditi tantsuetendusi, lauldi meesansambli saatel, vaadati teatrit ja tantsiti retromuusika saatel. Lastele mõeldud tegevustest võtsid osa täiskasvanudki.

Olid meeleolukad ja rõõmsad päevad, millega sai Valgma küla, see eriline ridaküla, tuttavamaks nii oma inimestele kui külalistele.

Avamisel esines Teet Tihvani bigbänd

 

Külapäevad avas Linnavalituse liige Peeter Saldre

   Linnavalitsuse kink – Paide lipp

Tänukirjad jagati külaseltsi vabatahtlikele

Lipp tõmmati koheselt puhkpillimuusika saatel lipuvardasse

Hobuvankri juhib Peeter Nurmik, kelle lõbusõit oli vast külapäevade populaarseim atraktsioon

Lastele pakkus suurt rõõmu batuut

Rahvatantsijate etendused: Jürid-Marid ja Vallatsi tantsutrupp

Meesansambel, kes tõmbas kogu rahva kaasa laulma

Ratsasõitu pakkusid Kirna tallide hobused

Lapsed said end palli sees veeretada, seda võimalust pakkus Roosna-Alliku zorb-pallid

 Ajakeskeskuse Jaanika, kelle ajarännaku läbi Valgma ajaloo tegid kõige vapramad kuumatrotsijad – keskpäeval oli lõõskava päikese all temperatuur justkui saunas.

Laupäeva õhtune retrodisko, kus tantsida sai suure ekraani ja muusikavideote saatel, muusikat valis dj Einar Kapp

Vaata veel pilte:

       

Täname kõiki esinejaid ja osavõtjaid ning kohtume juba 2019. aasta suvel, siis kui Valgma ridaküla tähistab 455. sünnipäeva!

Valgma ridakülapäevasid toimusid kogukonna ühisprojekti “Valgma küla maailmakaardile” raames ja seda toetab LEADER 2419,2 euroga

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga