Valgma ridakülapäevad

Valgma ridakülapäevad on küla tähtsaim suvine sündmus! Esimest korda toimusid ridakülapäevad 2018. aastal ja kahe päeva vältel on Valgma külaplatsil puhkpillimuusikat, näitemängu, tegevusi lastele ja tantsuõhtu.

Järgmised Valgma ridakülapäevad toimuvad 5-6. juulil 2023. aastal!

2018-2019 ja 2022-2023 aastatel toimunud Valgma Ridakülapäevade toetaja on LEADER

Siit lehelt saab näha, mis varasematel aastatel toimunud on!

Valga ridakülapäevad 2023

Valgma Ridakülapäevad 2023 toimusid14-15. juulil ja juba neljandat korda!
Valgma külaplatsil on kaks päeva pidu ja pillerkaart, tantsu ja tralli ning Emmeliine Toidutuba kostitas hea ja paremaga.
Lastele pakub tegutsemislusti suured batuudid ja seebimullid, meelt lahutab rahvatants ning näitetrupid. Proovile saab end panna maasikamulli joogas ja tantsu lüüa Teet Tihvani Bigbändi saatel ning peaesinejaks on bänd Põhja-Tallinn!

Kava

Pilte Valgma Ridakülapäevad 2023

Valgma ridakülapäevad 2022

Suur suvi, armas külaplats, hubane külamaja, imelised külalised ja suurepärased esinejad… nii saab kokku võtta külapäevad, mis lõpuks jälle toimuda said. Suur, suur tänu kõigile, kes osa võtsid! Ilma teieta poleks pidu olnud täiuslik!

Aitäh! Kadi, Sirje ja Ahti, et avasite Emmeliine Toidutoa ja pakkusite maitseelamusi – külmsupp oli lihtsalt oivaline!

Kummardus Käru rahvatantsijatele “Naksakad”, avasite külapäevad täpselt nii südamlikult kui ootasime!

Aitäh Teet Tihvani ja Bigbänd, Valgma Ridakülapäevad ei oleks ilma teieta päris õiged! Te muutsite suveõhtu täiuslikuks!

Suur tänu Põltsamaa poistele The 5´ 3, teie energia oli nakatav ja juba varsti kutsume teid taas esinema!

Aplaus bändile Fragments, teie üllatus nagu-kaks-tilka-vett solistidega jääb kauaks meelde!

Suure aplausi teenisid külarahva poolt ka Vahuküla näitetrupp, ei jõua oodata, millal teid uuesti näeme!

Lapsed viskavad pöidla Johannale ja Tertule, kes hoolitsesid mängude, batuutide, nerfide, mullipallide ja hiigelsuurte seebimullidega, et kaks päeva oleks täis laste kilkamist!

Ja suur-suur tänu kõigile külaelanikele ja külalistele, teie rõõmuks ju Valgma Ridakülapäevad ongi!

Valgma ridakülapäevad 2019

Valgma ridakülapäevad 2019 on pühendatud Valgma küla 455. juubeli tähistamiseks:

Nii meeleolukat nädalavahetust kui 28-29. juunil, 2019. aastal, ei ole meie küla veel näinud!

Olulisi sündmumis mahutus lausa mitu:

  1. Laulu-ja tantsupeo tule toomine
  2. Meie küla lauluvõistlus
  3. Valgma küla ajaloopäev
  4. Valgma ridakülapäevade II päev

Valgma külal on, mille üle uhkust tunda: pikk ja väärikas ajalugu ja tublid inimesed, kes hoiavad seda jätkuvalt au sees.

Pilte Valgma ridakülapäevadest 2019

Valgma ridakülapäevad 2018

13-14. juulil toimusid esimesed Valgma ridakülapäevad ja hoolimata õues valitsevast põrgukuumusest olid nii külaelanikud kui külalised üritusega väga rahul.

Külapäevadel oli võimalik külastada Uuesauna käsitöötalu, Pinsi pop-up kohvikut, Uue-Kulli ajaloo- ja filmitalu, Tõnsu kila-kola laata, Hindreku peomajas olevat Kristel Kirilovi käsitöönäitust, Hindreku talu kodukohvikut ja Valgma spordibaari, Möldre garaaź-kohvikut, Uustalu koduõlu telki ja Treiali kodukohvikut. Lisaks väljakuulutatud avatud taludele, liitus 14. juulil veel Kõrtsi talu, kes pakkus külalistele oma köögis valmistatud hõrgutisi.

Reedel avati pidulikult Valgma külaplatsi arendus, kus Paide Linnavalitsus kinkis külale Paide lipu, mis sümboliseerib Valgma küla kuulumist Paide linna koosseisu ning andis üle mänguväljaku kasutusloa ja katusealuse kasutusteatise. Valgma Külaselts tänas tänukirjaga kõiki vabatahtlike, kes nii talgute korras külaplasti korrastasid kui ka katusealuse ehitamisel nõu ja jõuga aitasid. Õhtu jätkus puhkpillimuusika ja tantsuga.

Laupäeval toimus üle küla erinevaid üritusi – avati näitus, kuulati loengut, vaadati vanu filme, nauditi tantsuetendusi, lauldi meesansambli saatel, vaadati teatrit ja tantsiti retromuusika saatel. Lastele mõeldud tegevustest võtsid osa täiskasvanudki.

Olid meeleolukad ja rõõmsad päevad, millega sai Valgma küla, see eriline ridaküla, tuttavamaks nii oma inimestele kui külalistele.

Vaata pilte Valgma ridakülapäevad 2018