Kevadest sügisesse

Kui sel kevadel koroonapaanika meie elud halvas ja lapsed kodudesse sulges, siis sama juhtus ka küla- ja seltsieluga. Planeeritud üritused lükati edasi, kohtuti vaid pere ringis või kõige lähedamaste sõpradega. Isegi kodulehel on olnud vaikelu pea kolmveerand aastat.

Aga õnneks ei ole areng seisma jäänud, rõõmustada saab mitmete edasiminekute ja projektide üle. Loe lähemalt, mis meie külas peagi aset leiab!

Valgma küla ajaloouuring

KOP-projekti rahastuse toel on valmimas Valgma küla ajaloouuring, mille viib läbi ajaloolane Andres Kruusmaa ja tuleb tunnistada, et ühe küla ajalugu on põhjatult põnev! Selle tõttu ei ole võimalik kõike, mis ajalooarhiividest välja kaevatud, ühte raamatusse panna ja tulevikus on oodata ajaloouuringule järge. Tänaseks kokku kogutud on aga peatselt valmis trükikotta saatmiseks ja raamatu esitlemine toimub juba sel sügisel sügispeo raames.

Et saada aimu, mis on tulemas, siis saate siit lugeda väikse kokkuvõtte meie küla koolielu kohta.

Seoses meie küla ajalooga on Andres Kruusmaal ka ettepanek järgmise uuringu etapi algatamiseks moodustada ajalooring, et saaksime korra kuus kokku ja otsiksime iga talu kohta materjali. Esimest korda koguneme ajaloohuvilistega Ajalooringi 30. septembril kl 18.00 ja siis arutame, milline see kõige sobivam vorm oleks.

Valgma küla sügispidu

Valgma külaseltsi sündi saame tähistada juba neljandat korda toimuva sügispeoga, mis on sel aastal eriti oodatud sündmus, sest küla ei ole sel aastal peale Vabariigi aastapäeva koos käinudki – on, millest muljetada hea söögi ja joogi kõrvale. Valminud on Valgma küla vein, mille eelmise aasta sügispeol käima panime, värskes ajaloouuringus ilmnenud põnevad faktid vajavad naabriga läbi arutamist, peatselt valmiv Paide talitee või Valgma külamaja on samuti rõõmustav uudis paljudele külaelanikele.

Seega märkige kalendrisse Valgma sügispidu 31. oktoober.

Valgma külaplats ja külamaja

Meie küla südames, Valgma külaplatsil, on sel sügisel valmimas kaks projekti: esiteks KOP-projekt “Valgma külaplatsi piirdeaed”, mille toel soetasime aiapostid, laudise ja värvi. Teiseks LEADER projekt “Valgma külamaja”, mille abil ehitame katusealuse ümber aastaläbi kasutatavaks külamajaks. Valgma külamaja ehitus on lõpusirgel ja piirdeaed ootab püstitamist. Selleks kutsume kokku Valgma külaplatsi talgud 4. oktoobril kl 12.00.

Ilusat päikselist sügist ja vahvat külaelu!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga